Klimatyzatory ścienne – cena, montaż, serwis, opinie, usterki

0
1233

Klimatyzatory ścienne opinie ekspertów

Klimatyzatory ścienne opinie ekspertówZapraszamy do naszego ogromny klimatyzatory ścienne opinie test 2019. Tutaj prezentujemy ci bliżej nas wszystkich sprawdzone klimatyzatory. Zebraliśmy szczegółowe informacje, a także dodano podsumowanie opinii klientów w sieci. W ten sposób chcemy dokonać wyboru zakupu łatwiejsze i pomóc ci znaleźć najlepsze klimatyzacja dla ciebie. Odpowiedzi na często zadawane pytania można znaleźć w naszym katalogu. Jeśli masz, oferujemy również ciekawe testowe wideo. Ponadto, na tej stronie znajdziesz ważne informacje, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chcesz kupić klimatyzatory ścienne. Klimatyzacja w jak najkrótszym czasie chłodzi pomieszczenie do przyjemnej temperatury. Przy tym pełnią one różne funkcje, w odróżnieniu od wentylatorów oraz systemów wentylacji. Zasadniczo rozróżnia się klimatyzatory monoblokowe i Инверторно-rozkładu klimatyzatory ścienne. Oba rodzaje są dostępne w różnych wzorach i oferują w zależności od potrzeb, stałe lub przenośne opcje. Falownikowe split klimatyzatory dobrze nadają się do ciągłej pracy i często są one dostępne również z funkcją grzania. Klimatyzatory monoblok, jak zwykle, nie stacjonarne, i można ich używać bardziej ruchome. klimatyzatory ścienne opinie falownik split-klimatyzacja z systemem Quick-Connecter. Z maksymalną wydajność chłodzenia 11000 BTU i niski pobór mocy w swojej klasie jest jednym z najlepszych. Cicha praca również nie do pobicia w porównaniu z klimatyzatory ścienne opinie. Obecnie około 85 procent oceniają produkt MSR23-12HRDN1-QE od klimatyzatory ścienne opinie pozytywnie, czyli z czterema lub pięcioma gwiazdkami. W szczególności chcielibyśmy podkreślić, że urządzenie do klimatyzacji falownika zapewnia dobrą zdolność chłodzącą. Cichy rozruch będzie mówić do pracy ciągłej. Jednak po podłączeniu należy zwrócić się do specjalisty. Większość negatywnych opinii dotyczy pierścień z tworzywa zapachu jednostki wewnętrznej i zapachu kabli w pierwszych dniach montażu. Podręcznik użytkownika klimatyzatory ścienne opinie również nie jest proste i zrozumiałe dla użytkownika końcowego.

Klimatyzatory ścienne ranking najnowszych modeli

Modele klimatyzatory ścienne ranking z szybkozłączką i wstępnie wypełnione rurociągi czynnika chłodniczego mają oznaczenie „QE”. Linia cieczy chłodzącej z szybkozłączką jest w duży karton jednostki zewnętrznej. W opakowaniu znajdują się dwa małe prostokątne filtra: 1x czarny, 1x zielony. Który na lewo i na prawo wstawiany jest w wewnętrzny zasilacz? Tu nie ma ustawień domyślnych, gdzie będzie używany filtr, więc można wybrać go samodzielnie. Czy jest jakiś zawór króciec do celowego odprowadzania skroplin z jednostki zewnętrznej?  Podczas chłodzenia powstaje kondensacja pary wodnej na wewnętrznej jednostce, w trybie grzania w jednostce zewnętrznej. Króciec spustowy w zestawie i jest przymocowany do dolnej części jednostki zewnętrznej. Czy trzeba podłączyć zasilanie do zewnętrznej lub wewnętrznej części i czy jest odpowiednie złącze zasilania? Zewnętrzny zasilacz podłącza się do sieci elektrycznej. Złącze brakuje, ale może być zainstalowana. Zaleca się stałe połączenie z Разветвительной rozetą.

Ponadto, zebrali i przygotowali opinie klientów w internecie dla ciebie, abyś mógł szybko i skutecznie zdobyć wiedzę na temat najważniejszych mocnych i słabych stron klimatyzacji. Co dokładnie odróżnia ten typ klimatyzacji, Jakie zalety i wady oferuje, i jak on w ogóle działa, możesz dowiedzieć się w naszym dużym odżywka doradcy. Waga 24 KG odnosi się do bardziej proste opcje jednoczęściowego klimatyzacji, a także w ruchome rolki, umieszczone na dole, łatwo poruszać się po pomieszczeniu, a dzięki swoim niewielkim rozmiarom i biała obudowa instalować w pomieszczeniu zwięźle i dyskretnie. PAC 2000 E klimatyzatory ścienne ranking nadaje się do pomieszczeń do 65 m3, a więc bardziej nadaje się do chłodzenia małych pomieszczeń. Klasa efektywności energetycznej jest jednym z najważniejszych kryteriów przy zakupie klimatyzatora. Ponadto, maksymalna moc chłodzenia wyświetlane w BTU, a także zużycie energii, a wydajność chłodzenia w watach, są ważne cechy dobrego urządzenia klimatyzacji z trwałego i finansowego punktu widzenia. Z klasą efektywności energetycznej A, PAC 2000 E od TROTEC jest jednym z najlepszych w swojej klasie. Maksymalna moc chłodzenia 7200 BTU w porównaniu z innymi моноблочными urządzeniami małej mocy średnio.

Niestety, brak informacji o zużyciu energii elektrycznej od firmy TROTEC. Podana moc chłodzenia 4100 W lepiej na monoblok-klimatycznych urządzeń o wysokiej wydajności. Przy pracy ciągłej klimatyzacja zapewnia również wyższe koszty eksploatacji, ale stosunek ceny do jakości zapewnia dobre chłodzenie nawet do małych pomieszczeń. Rodzaj chłodzenia, obieg powietrza i poziom hałasu są także interesujące w zakresie decyzji o zakupie: Technologia ta gwarantuje chłodzenie pomieszczenia do przyjemnej temperatury. Ten klimatyzacja pozwala również opróżnić, przewietrzyć, opróżnić i chłodzić pomieszczenia. TROTEC z PAC 2000 e na czele 330 m3/h. Wartość ta może swobodnie się równać z tym, co ma falownik dzielenia klimatyzacja.

Klimatyzatory ścienne ranking najnowszych modeli

Klimatyzatory ścienne gree – nowoczesny system chłodzenia

Z poziomem hałasu 65 db ten klimatyzacja trafia w górną strefę głośności. W porównaniu z klimatyzatory ścienne gree split-systemy, oni wydają się trochę głośniej i nienadające się do długotrwałego użytkowania. Z akcesoriami pilot zdalnego sterowania, w tym. Timer i funkcja trybu nocnego PAC 2000 E zapewnia łatwość w użyciu w świeżym kompaktowej konstrukcji. Klimatyzacja TROTEC może regulować temperaturę za pomocą pilota zdalnego sterowania: może być regulowany kierunek dmuchania powietrza, 3 stopnie wentylacji, WŁ. IR-pilot zdalnego sterowania Timer Funkcja, która po upływie wymaganego czasu, klimatyzacja włącza się i wyłącza automatycznie. W szczególności chcielibyśmy podkreślić, że urządzenie do urządzenia klimatyzacji zapewnia dobre chłodzenie. Możliwość łatwego montażu nie wymaga instalacji. Coś bardziej skomplikowana jest prawidłowa regulacja hydroizolacji. Waga również podkreśla się pozytywnie. Projekt i rozsądne koszty nabycia są również argumenty, które mówią o PAC 2000 E. W szczególności chcielibyśmy podkreślić, że urządzenie do klimatyzacji falownika zapewnia dobrą zdolność chłodzącą. Cichy rozruch będzie mówić do pracy ciągłej. Jednak po podłączeniu należy zwrócić się do specjalisty. W przypadku montażu jednostki zewnętrznej, zaleca się korzystać z dodatkowych wibracyjne amortyzatory, inaczej w domu może wystąpić rezonans (hałas). Jako ogrzewania to lepiej skorzystać z alternatywnego urządzenia. Instrukcja obsługi też nie jest łatwo i zrozumiale opisane dla końcowego użytkownika, a także pilot zdalnego sterowania. W zasadzie konstrukcja sama w sobie, nie tworząc profesjonalisty. Do tego potrzebne jest znaczne umiejętności. Uruchomienie jest zabronione i mogą być wykonywane tylko przez specjalistę. Ponadto, możliwe jest pomieszczenie 60 m2 9.000 BTU sprzyjający klimat do ostygnięcia lub nagrzewać. Czy mogę osobno przełożyć przewody na zewnętrzną powierzchnię? To jaką średnicę musi mieć te pojedyncze otwory? W zasadzie jest to możliwe. Przy średnicy rurociągu, należy wziąć pod uwagę nakrętkę. Duża ma rozmiar pod klucz 19, mała 14, odpływ wody był około 25, kabel Elektryczny około 12.

Klimatyzatory ścienne gree - nowoczesny system chłodzenia

Poza tym, że trzeba wywiercić kilka więcej, niż wymienione powyżej wymiary, tak jak środek przewody izolowane (duża około 35, mały itp. 25). Lepiej jednak, w podgrupach (70mm), aby przenieść. Łączniki (jeśli utorować bezpośrednio od jednostki wewnętrznej przez ścianę; najpiękniejszy, najlepszy wariant), a następnie w ścianie. Podczas konserwacji lub kontroli szczelności, ale nawet jeśli tylko klimatyzatory ścienne gree jednostka wewnętrzna (оклеиваете tapety lub, itp.), to może to doprowadzić do uszkodzenia jednostki wewnętrznej.) to będzie trochę szydełka, jeśli poszczególne przewody zostały poprowadzone od jednostki wewnętrznej. To nie jest problem, tak, jak tam nie ma więcej złącz, więc więcej nie trzeba konserwować/test. Na jakiej wysokości powinien być zainstalowany co najmniej jednostka wewnętrzna? Odległość na bokach nie musi być poniżej 5 cm Upewnij się, że urządzenie jest zainstalowane, jak to możliwe w pomieszczeniu nie spada poniżej minimalnej odległości (5 cm) do sufitu. Midea Mission a++ to Инверторно-częściowy klimatyzacja. Działa энергоэффективно i z stosunkowo dobrym stosunkiem ceny do jakości, stoi jako jeden z najlepszych klimatyzatorów dla domu. Oprócz Wentylacji, Chłodzenia, osuszania, może również zapewnić znaczną moc grzewcza 5.6 kw.

Klimatyzatory ścienne mitsubishi – wady i zalety

Szczególnie klimatyzatory ścienne mitsubishi wyróżnić to stosunek ceny do jakości. Prosty montaż i wydajne chłodzenie i nowoczesne sterowanie za pomocą aplikacji są ważne momenty, które mówią o produkcie. Oczywiście, że niektóre starsze modele mają swoje zalety i wady, i należy zwrócić uwagę na odpowiednie złącza. Czy muszę mieć oddzielne zasilanie? Do pracy klimatyzacji Mission a++ nie wymaga źródła zasilania. 3-fazowe podłączenie do sieci elektrycznej nie jest wymagane. Urządzenie wymaga 220-240V, 50Hz, 1Ph. Pobór mocy wynosi 220W – 1870W. Maksymalny pobór prądu wynosi 11,5 A. Czy można zainstalować jednostkę zewnętrzną na dachu (warunki atmosferyczne) i czy można zainstalować odłamkowym blok w pozycji pionowej?  Jednostka zewnętrzna na warunki atmosferyczne i może być zainstalowany na dachu, w tym. Jest rzeczą oczywistą, że urządzenia można montować w pozycji pionowej. Czy można zainstalować urządzenie zewnętrzne, na podłodze, na przykład, na balkonie i gdzie jest spust kondensatu? Urządzenie można ustawić na podłodze. Odpowiednią konsolę podłogi można znaleźć na Amazon w poniższym linku. Kondensat spada w trybie chłodzenia wewnątrz i w trybie ogrzewania na zewnątrz. W zestawie znajduje się wąż do odprowadzenia skroplin z jednostki wewnętrznej. Pozytywny wysokości pokonać pompa skroplin, na przykład, ASPEN Mini Orange silent+ (www.amzn.to/1qu4eBz) lub Mini Lime silent+ wymagane.

Czy możliwe jest przedłużyć kable połączeniowe do 15 metrów, co pozwoli zwiększyć wydajność urządzenia na dłuższy okres? Tak, jest to możliwe. Jednak ta długość kabla nie jest jak QC. Wymagane klasyczny rozruch i kilka R410A. Tutaj można znaleźć miedź. Centralna wentylacja zapewnia kompleksową i energooszczędny przygotowanie powietrza w pomieszczeniu. Scentralizowane klimatyzatory są uważane za sprawdzonymi. Wymagania dotyczące jakości powietrza i cichą pracę, wilgotności powietrza, wolnego od przeciągów i temperaturze mogą być spełnione. Przestrzenne Klimatyzatory ścienne mitsubishi - wady i zaletyконцентрирование podstawowych składników składników zapewnia ekonomiczne korzyści w zakresie efektywności energetycznej, konserwacji, higieny i zagospodarowania przestrzennego. Niezależnie od orientacji elewacji, klimatyzatory ścienne mitsubishi jak zwykle, na stronie budynku zwróconej do transportu, w pobliżu ziemi w zimie do budynku wprowadza się stosunkowo ciepły i stosunkowo chłodne powietrze, osłonięte od wiatru/deszczu, a latem-stosunkowo zimne powietrze. Wielkości pozwalają w pełni wykorzystać funkcje o wysokiej WYDAJNOŚCI, na przykład, wentylatory, wymiennik ciepła, zmniejszenie hałasu. W celu zwiększenia efektywności energetycznej można korzystać z zaawansowanych systemów odzysku ciepła. Pełne klimatyzatory mogą wykonywać pięć funkcji, które nie pasują do innych systemów lotniczego: Często mówi się o klimatyzatorze, gdy wykonuje on funkcję chłodzenia. Ile kosztuje klimatyzacja, jego instalacja i jaki jest pobór prądu? W zależności od tego, czy kupujesz stacjonarnego lub komórkowego klimatyzacja, przedział cenowy wynosi od 80 euro do otwartego. Ponadto, należy również kosztów instalacji stacjonarnych Klimatyzacja spodziewać: Dane dotyczą, w zasadzie, split-przyrządy, urządzenia jednoczęściowego lub okienne i Ścienne klimatyzatory, a także budynek centralny-klimatyzacja.

Ile kosztują klimatyzatory ścienne lg?

W zależności od tego, jaki rodzaj klimatyzacji wybrać, należy spodziewać się od 400 euro, koszty instalacji w górę. Ile energii elektrycznej zużywa klimatyzacja i na ile jest skuteczny? Klasa efektywności energetycznej pokazuje, z jaką skutecznością klimatyzacja zamienia energię elektryczną na zimno. Im mniej energii jest wymagane do wytwarzania określonego chłodzenia, tym bardziej ekonomiczne działa klimatyzacja z energią. Rozróżnia się klasy, A więc być do G. klasa A, że Klimatyzacja jest szczególnie działa z oszczędnością energii. To musi być w skali od A+++ (bardzo skutecznie) do G (najniższa efektywność), ale przynajmniej a. Energooszczędne klimatyzatory ścienne lg modele często droższe w zakupie. Profesjonaliści używają wartość COP dla określenia SPRAWNOŚCI. Urządzenia posiadają klasę efektywności energetycznej A, na przykład, POLICJANT nie mniej niż 3,2, to oznacza, że z 1 kw mocy elektrycznej nie mniej niż 3,2 kw pojemność jest produkowany.  Gazowy czynnik chłodniczy wchłania się kompresorem i kurczy się tak, że temperatura gwałtownie wzrasta. Teraz jest gorący, ale wciąż gazowy czynnik chłodniczy następnie jest pompowana z sprężarki w tzw. skraplacz lub kondensator. Wentylator schładza czynnik chłodzący za pomocą powietrza zewnętrznego, może się skraplać i wrócić w stan ciekły urządzenia. Ciekły czynnik chłodniczy nadal znajduje się pod dużą presją i wraca do parownik (jednostka wewnętrzna) przez zawór rozprężny.

Ile kosztują klimatyzatory ścienne lg?

 

Ciepłe powietrze jest zasysane przez wentylator, przedmuchiwany przez parownik, a następnie chłodzone powietrze (= powietrze, który został usunięty z pomieszczenia) wraca do pomieszczenia tu się dzieje rzeczywiste „produkcja zimna” – lub, lepiej, „odprowadzanie ciepła”. Ciekły czynnik chłodniczy paruje, przy tym potrzebna do tego energia (ciepło) jest usuwany z ciepłego powietrza w pomieszczeniu a zatem ponownie gazowy czynnik chłodniczy porusza się w obwód chłodzenia dalej do sprężarki, gdzie znów zbita. System sam w sobie jest hermetycznie odizolowany, i czynnik chłodniczy nie może być stracony. Jednak para wodna skrapla się na parowniku, który należy odprowadzać w rurociągu. W trybie klimatyzatory ścienne lg ogrzewania obieg chłodzenia obraca się, w tym przypadku następuje odprowadzanie ciepła na zewnątrz powietrza i odprowadzanie ciepła z jednostki wewnętrznej w pomieszczeniu. Gdzie kupić klimatyzator? Czy można wynająć klimatyzacja? Tak, istnieje kilka portali internetowych, które pozwalają wynająć klimatyzacja. Dla kogo nadają się klimatyzacja? Chłodnice pasują do wszystkich osób, które w ciepłe i upalne roku życzą miłego pokojowego klimatu. Prawidłowo zamontowany i wymiarowania, klimatyzacja wnosi swój wkład w ogólny stan zdrowia. Tak jak klimatyzatory mają różne filtry, mają też zalety oczyszczania powietrza w pomieszczeniu. Temperatura i wilgotność powietrza są regulowane w pomieszczeniu, co przyczynia się do ogólnego dobrego samopoczucia człowieka. Strefa komfortu człowieka wynosi 22-24 ° C i wilgotności względnej 45-55%. Ciepłe powietrze latem zawiera dużo wilgoci. Organizm człowieka czuje ciepłe powietrze o dużej wilgotności powietrza jako bardzo nieprzyjemny. Klimatyzacja w pomieszczeniu pozwala osuszyć powietrze i zmniejszyć go do komfortowej temperatury. Jakie alternatywy są w klimatyzacji? Istnieje kilka alternatyw dla klimatyzacji, które są bardziej korzystne w zakupie i na pewno dobra alternatywa, aby schłodzić pomieszczenie w krótkim okresie. Pozostaje jednak powiedzieć, że nie ma takiego efektu nie można osiągnąć.

Klimatyzatory ścienne allegro – sprawdzone okazje

Mobilny klimatyzator bez przewodu wyciągowego często nie podobny do iphone klimatyzacja. Ostatnia stygnie, kiedy to tylko zimne powietrze za pomocą zimnej wody, Kühlpads, lodem itp. dotyczy. Odpowiedni mobilny klimatyzator, jednak odprowadza ciepło od powietrza w pomieszczeniu poprzez specjalny proces chłodzenia za pomocą płynu chłodzącego. Gdzie najczęściej używany jest klimatyzacja? Klimatyzacja najczęściej są używane tam, gdzie spędzamy większość czasu w miejscu pracy. Najczęściej stosowane klimatyzacja w dużych przedsiębiorstwach. Przede wszystkim, klimatyzacyjne, a także sufitowe i ścienne systemy chłodzenia są brane pod uwagę Klimatyzatory ścienne allegro - sprawdzone okazjetutaj już podczas planowania budowy. Szczególnie w miejscu pracy ważne jest, aby mieć przyjemny klimat w pomieszczeniu. Do użytku osobistego są różne możliwości: w większości przypadków pomieszczenie chłodzone później z pomocą zdecentralizowanego klimatyzacji. Na przykład: klimatyzatory ścienne allegro monoblokowe urządzenia, klimatyzatory okienne, lub monoblokowe urządzenia wyciągowego węża. Ale i do użytku prywatnego, jest sufitowe i ścienne systemy chłodzenia, które mogą być ustawione centralnie z planowaniem budowy. Szczególnie w pomieszczeniach, w których bardzo często mieszkają i pracują, musi dominować przyjemny, domowy klimat, który z kolei ma korzystny wpływ na zdrowie. Czy muszę chłodzenie dla całego budynku, do pokoju, do karawany / caravan / samochód kempingowy? Przed zakupem koniecznie pomyśl, ile pokoi musi chłodzić i, przede wszystkim, czas korzystania z klimatyzacji. Planując zakup, należy ocenić, czy wystarczy stacjonarnego klimatyzacji, który, z kolei, wymaga dużych nakładów, a także dużych nakładów lub bardziej mobilnego opcje do swoich potrzeb. Jeśli dobrze przemyślane te elementy, zaleca się, aby uzyskać i porównać klimatyzatory ścienne allegro informacje o rodzaju klimatyzacji z wyspecjalizowanych rynków, sprzedawców i sklepów internetowych. Rozwiązanie: jakie typy klimatyzatorów jest i jakie jest dla ciebie? W zależności od trybu pracy i miejsca instalacji klimatyzatory w centralnych i zdalnych systemach, a także od ich funkcji wentylacji mogą się zmieniać w systemach tylko powietrza, powietrza, wody, powietrza, czynnika chłodniczego i wody. Niemniej jednak, poszczególne systemy w praktyce i w użyciu języka często nie mogą być dokładnie oddzielone od siebie.

Klimatyzatory ścienne warszawa – serwis, montaż na zamówienie

Budowla klimatyzatory ścienne warszawa centralna klimatyzacja zbudowany w taki sposób, że tylko jedno urządzenie przyjmuje na siebie chłodzenie i przygotowanie powietrza. Wszystkie chłodzone pomieszczenia są połączone z urządzeniem poprzez tzw. kanały, przez które działa wymianę ciepła. Dlatego centralne klimatyczne wymagania zwykle są uwzględniane już na etapie projektowania budynków i osadza się bezpośrednio w trakcie budowy. Bardziej energooszczędne, niż zdecentralizowane klimatyzacja. Indywidualne dostosowywanie pomieszczeń. Obniżenie poziomu hałasu, niż w zdecentralizowanych położeniach, dzięki centralnym składników i izolowany akustycznie заслонкам. Po drugie, klimatyzatory ścienne warszawa klimatyzacja może się różnić w zdecentralizowanych urządzeń klimatyzacyjnych: Zdecentralizowany System Klimatyzacji. Zdecentralizowane systemy klimatyzacji zapewniają wentylację, filtrowanie i termostatowanie bezpośrednio w pomieszczeniu. Przykładami zdecentralizowanych urządzeń klimatyzacyjnych są, na przykład, odłamkowe zabudowy i wentylacyjne, grzejniki konwektorowe. Zdecentralizowane klimatyzatory, choć mają podobną konstrukcję, nie są porównywalne do doniczkowe klimatyzacji. W przypadku klimatyzatory ścienne warszawa zdecentralizowanego klimatyzacji do chłodzenia kilku pomieszczeń wymaga również kilka klimatyzatorów. Zdecentralizowane lub przenośne klimatyzatory są często używane w gotowych już budynkach, gdzie należy zainstalować klimatyzację. Dlatego na jeden krok do przodu idą split-klimatyzatory. W tych urządzeniach Klimatyzatory ścienne warszawa - serwis, montaż na zamówienieklimatyzatory ścienne warszawa chłodnica powietrza praktycznie podzielony na dwie części. Dzięki systemowi 2-częściowy głośny składnik można układać na zewnątrz, bardziej cichy wewnątrz pomieszczenia. Te dwie części są połączone ze sobą przez rury, przez które przepływa czynnik chłodniczy. Głośna część zawsze na zewnątrz i emituje ciepło w pomieszczeniu. Podczas pochłaniania ciepła gazowy czynnik chłodniczy ponownie chłodzi się i wraca na swój stan ciekły. Druga, cicha część split-systemów, wręcz przeciwnie, znajduje się wewnątrz pomieszczenia i zapewnia przygotowanie i chłodzenie powietrza w pomieszczeniu. Kto chce schłodzić jednocześnie kilka obiektów, należy odwołać się do multi split-Klimatyzacja. Z jego pomocą można podłączyć kilka jednostek wewnętrznych z jedną zewnętrzną częścią. Dla kogo nadaje się split-klimatyzacja klimatyzatory ścienne warszawa? Zalety split-klimatyzacji oczywiste. Niski poziom głośności, wysoka wydajność chłodzenia i związane z tym niskie koszty energii sprawiają, że split-klimatyzatory idealnym wyborem dla tych, którzy chcą uaktualnić klimatyzację w swoim domu w oddzielnych pomieszczeniach. Jednym z ulepszeń klasycznych split-klimatyzacji jest falownik klimatyzacja. Tradycyjne split-klimatyzatory pracują z prostych termostaty do regulacji temperatury w pomieszczeniu.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/serwe116/domains/klimtan.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326